Lewis Hamilton: kariera svetovnega prvaka

Kazalo:

Anonim

Lewis Hamilton je slavni britanski dirkač Formule 1. Zdaj igra za ekipo Mercedes, s katero je pilot podpisal pogodbo leta 2013. Lewis ni poročen. Govorice o romantičnem razmerju med Lewisom Hamiltonom in Rihanno so se pogosto pojavljale v tisku, a sam dirkač je večkrat izjavil, da se s slavno pevko pozna že dolgo in sta bila le prijatelja.

Začetek kariere

Lewis se je rodil leta 1985. Pri 11 letih se je kot večina voznikov formule 1 začel ukvarjati s kartingom. Leta 2001 je sodeloval v zimski seriji Formule Renault. Hamilton je vozil štiri dirke in zasedel skupno 5. mesto brez osvojitve ene medalje.

Lewis Hamilton in Rihanna

Debi in prvenstvo

Leta 2007 je Hamilton na svoji prvi dirki osvojil bron. Vsi so bili šokirani nad debijem Britanca. Ampak to je bil šele začetek. Na VN Malezije je Lewis Hamilton postal drugi, nato pa je osvojil srebro v Bahrajnu, Španiji in Monaku. Šesta in sedma etapa formule 1 sta za pilota postali "zlati". Lewis je prvič stopil na najvišjo stopničko v Kanadi, drugič pa v ZDA. Nadalje je Hamilton osvojil bron v Franciji in Veliki Britaniji. Po tem je prišlo do neuspeha -9. mesto na VN Evrope. Po neuspehu je Lewis Hamilton takoj lahko zmagal - Velika nagrada na Madžarskem je pilotu prinesla tretje zlato v karieri.

Takrat Britanec v treh etapah ni mogel zmagati niti enkrat, le enkrat je zasedel drugo mesto. Na Japonskem je Lewisu Hamiltonu znova uspelo zmagati. 16. Velika nagrada sezone, ki je potekala na Kitajskem, je bila za športnika katastrofa. Pilot dirke ni uspel končati in si je precej otežil boj za naslov prvaka. Na zadnji dirki sezone je v enem od ovinkov Hamiltonov avto obstal. Na koncu je končal na sedmem mestu, kar mu je preprečilo, da bi postal prvak F1 v svoji debitantski sezoni.

Lewis Hamilton

A Britancu ni bilo treba dolgo čakati na naslov. Že naslednjo sezono je lahko zmagal v formuli 1. Po zmagi v Avstraliji je Lewis v Maleziji zasedel 5. mesto, v Bahrajnu je bil 13.. Po tem se je lahko vrnil na stopničke. Kolesar je zasedel 3., 2. in 1. mesto v Španiji, Turčiji in Monaku. Po upokojitvi med Veliko nagrado v Kanadi in 10. mestu na etapah v Franciji je Hamiltonu uspelo osvojiti 4 stopničke, od tega 2 zlati, na petih naslednjih dirkah. Lewis je zadnjo zmago v prvenstveni sezoni dosegel na Kitajskem. 98 točk je Britancu omogočilo zmago v skupnem seštevku.

Drugo in tretje prvenstvo

Naslednjih pet sezon se Lewisu Hamiltonu ni izšlo. Sezono je končal trikrat četrti in dvakrat peti. V samo 5 sezonah je dirkač uspel osvojiti 13 zmag. Leta 2014 je Hamiltonu uspelo ponovno osvojiti naslov v formuli 1.

Velika nagrada Avstralije Lewisu ni uspelodo konca, nato pa osvojil 4 zmage zapored. Na šesti etapi, ki je potekala v Monaku, je Hamilton postal drugi. V Kanadi mu drugič v sezoni ni uspelo končati. Nato je sledila Velika nagrada Avstrije, kjer je Lewis Hamilton osvojil srebrno medaljo. Še eno zmago so dosegli v domači Veliki Britaniji, sledila so 3 tretja mesta. V Belgiji je Britanec spet zapustil stezo, potem pa je lahko zmagal na 6 etapah od 7. 384 točk je Hamiltona naredilo dvakratnega prvaka formule 1.

velika nagrada lewisa hamiltona

Leto pozneje je z 10 zmagami drugič zapored zmagal v formuli 1. Britancu v dveh sezonah le enkrat ni uspelo priti na stopničke, če ne upoštevamo dirk, na katerih ni končal. V prejšnji sezoni je Britanec zmagal na 10 etapah in postal drugi na lestvici. Letos je Lewis Hamilton po 4 etapah na 2. mestu.