Daria Dmitrieva - prvakinja v ritmični gimnastiki

Kazalo:

Biografija Darje Dmitrieve - prvakinje in zasluženega mojstra športa - je predstavljena spodaj. Deklica se je rodila junija 1993 v ruskem mestu Irkutsk. Daria je ločena.

telovadka Daria Dmitrieva

Darino otroštvo in mladost

Daria se je rodila v Irkutsku, velikem sibirskem mestu. Galina Davidovna, Dašina mama, je delala kot ekonomistka, v mladosti pa je rada drsala, zato je sanjala, da bi svojo hčer naučila športa. Daria ima tudi starejšega brata Aleksandra. Dasha je hodila v isto šolo kot prvakinja Oksana Kostina.

Trenerka Olga Buyanova je Dmitrievo izbrala med zaposlovanjem novih učencev, vendar so jo morali poklicati, da bi dekličina mama pripeljala svojo hčer na projekcijo. Deklica je začela študirati šele pri 8 letih, na samem začetku niti ni imela ustrezne telesne usposobljenosti. Vendar pa je bila po besedah Olge Buyanove Dasha "debela, a pametna."

6 let pozneje je Irina Viner Dario videla na naslednjem otroškem tekmovanju. Trenerju je bila dekle všeč in predlagala je, da Dmitrieva trenira v Novogorsku. Seveda se je pojavilo vprašanje preselitve nadarjenega dekleta v Moskvo. OlgaBuyanova je zapustila družino v Irkutsku in odšla s svojim učencem.

Sprva je bilo deklici zelo težko živeti brez svoje družine. Vendar je Daria začela trdo trenirati, našla je tudi prijatelje. Morda je to olajšalo dejstvo, da Daria Dmitrieva ni posebej zadala naloge, da pride do uglednega trenerja in se ni bala Irine Aleksandrovne.

Ritmična gimnastika

Daria je prvič zmagala kot del mladinske ekipe na turnirju za pokal Deryugina, nato pa na evropskem prvenstvu. V skupini odraslih je Daria Dmitrieva leta 2008 prvič osvojila svetovni pokal. Na istem tekmovanju sta sodelovali tudi slavni Evgenia Kanaeva in Alexandra Solovieva.

Daria Dmitrieva na prvenstvu

Leta 2009 je Daria na ruskem prvenstvu osvojila bronasto, srebrno in zlato medaljo. Na svetovnem prvenstvu na Japonskem je Dasha osvojila zlato v ekipnem tekmovanju.

Po svetovnem prvenstvu je Daria Dmitrieva prejela naziv zasluženi mojster športa. Na univerzijadi je osvojila zlato medaljo in dve srebrni medalji. Nato se dekle odpravi na evropsko prvenstvo in od tam prinese zlato in bronasto medaljo. Sledi na svetovnem prvenstvu v ekipnem prvenstvu osvoji zlato medaljo. Na olimpijskih igrah v Londonu Daria Dmitrieva prejme srebro v mnogoboju.

Gimnastični nastop

Za vse dosežke športnice je bila odlikovana z medaljo Red za zasluge za domovino I stopnje. Olga Buyanova, ki je bila že od samega začetka trenerka Darje Dmitrieve, je prejela tudi medaljo reda "Zaslužbe domovini, II stopnja. Po koncu olimpijskih iger so dekle pogosto vprašali, ali razmišlja o naslednjih olimpijskih igrah. Na kar je Daria iskreno priznala, da še 4 leta ni pripravljena "orati". Telovadka res ni odšla v Rio, saj je leta 2013 po poškodbi končala kariero, športnica pa ni dala uradne izjave.

poklicne dejavnosti

Daria je po koncu kariere kratek čas delala kot trenerka v Centru za ritmično gimnastiko ISCA. Nato je telovadka odprla svojo šolo Star Start. Šolo lahko obiskuje vsak. In tudi danes ima Dmitrieva sodno spričevalo.

Darijino osebno življenje

Prva ljubezen deklice se je zgodila pri 17 letih. Par je bil skupaj eno leto, a dekle še vedno ne razkrije imena svojega ljubimca. Leta 2015 je bila poroka Darije Dmitrieve in slavnega hokejista Aleksandra Radulova, ki sta se spoznala leta 2012 prek skupnih prijateljev. Tudi v fazi šopka sladkarij so se mladi nenehno prepirali in se znova spravljali.

Leta 2015 sta Alexander in Daria dobila sina. Fant je dobil ime Makar. Leta 2016 je par organiziral veličastno poročno slavje. Žal sreča Daše in Saše ni trajala dolgo. Dejstvo, da se je ločila, je Daria objavila v dolgem čustvenem razmisleku na Instagramu. Med ločitvijo ni bilo delitve premoženja, saj sta Dmitrieva in Radulov podpisala zakonsko pogodbo. Alexander ni komentiral niti svojega skupnega življenja z Dmitrievo niti ločitve, ki se je zgodila.

V letu 2017leto, ko je deklica izgubila mamo. Na družbenih omrežjih so oboževalci gimnastičarke pod eno od fotografij Darije pustili več kot tisoč komentarjev s sožalji.

Skupaj s sinom

Zanimiva dejstva

Na fotografiji se telovadka Daria Dmitrievna vedno dobro znajde. Deklico pogosto kličejo kot model za različna snemanja

Dasha je šopingholik. Deklica ima posebno strast do dragih stvari. Na primer, najljubše mešanice oblačil Dmitrieve so Etro, Louis Vuitton