Biografija športnika Davida Belyavskega

Kazalo:

David Belyavsky je ruski telovadec, ki je tekmoval na olimpijskih igrah. Leta 2016 mu je uspelo osvojiti srebrno medaljo v ekipnem prvenstvu. Športnik je prejel tudi bronasto medaljo za vaje na palicah. Osvojil bron in palice na evropskem prvenstvu. Leta 2015 je zmagal na evropskih igrah v Bakuju.

Biografija Davida Belyavskega

David se je rodil v mestu Votkinsk v Udmurtiji 23. februarja 1992. Od otroštva je fant odraščal kot zelo aktiven otrok, bil je nemiren. Poleg tega je bil nenavadno prilagodljiv. Z veliko lahkoto je lahko izvajal razcepe, mostove in druge preproste vaje.

David Belyavsky

Davida je vzgajala njegova babica, Ljudmila Viktorovna. Nekoč se je ukvarjala tudi s športom, morda se je ljubezen do tega načina življenja po genih prenesla na vnuka. Če navadne babice gledajo različne televizijske oddaje na televiziji, je bila Davidova babica naklonjena le športnim kanalom, predvsem gimnastiki. In on je skupaj z njo z velikim veseljem opazoval telovadce. Zanj so.so bili primer, skoraj čarovniki. David je bil velik oboževalec Alekseja Nemova.

zgodnja leta

Med študijem v drugem razredu se je David Belyavsky vpisal na gimnastiko. Šolski odsek pa je obiskoval približno mesec dni. Ni je zapustil, ker ga to ni zanimalo. Preprosto, kot pravi njegov učitelj, je vedel vse, kar so ga lahko naučili v sekciji. Dečku je svetoval, naj ga pošlje v športno šolo. Babica je poslušala nasvet in Davida odpeljala v Votkinsk športno mladinsko šolo "Znamya". Tam je njegov trener postal Sergej Zakirov. Po tem je David začel gledati na gimnastiko ne kot na zabavo, ampak kot na poklic. Več dni zapored je izginil na treningu, od zgodnjega jutra do pozne noči. Bil je enak sošolcem, a je trener želel najti najboljšega med svojimi učenci.

gimnastičar David Belyavsky

David Belyavsky je imel najboljše lastnosti za športnika: veliko željo, da bi dosegel svoje cilje, si prizadeval za najboljše rezultate.

Selitev v Jekaterinburg

Ko je bil deček star približno dvanajst let, ga je opazil slavni trener Peter Kitaysky iz mesta Jekaterinburg. In ko je bil star štirinajst let, se je preselil tja in vstopil v šolo olimpijske rezerve. To je bil zagon za velike zmage. Davidu se je bilo zelo težko premikati, res je pogrešal dom in prijatelje, vendar je razumel, da je to potrebno za karierno rast. Peter Kitaysky se spominja, da je bil fant sprva zelo sramežljiv, celo preveč skromen.

Otroci, ki so študirali z njim, so poskušali pomagatiDavida, da se prilagodi lokalnim razmeram, da bo lažje prenašal ločitev od doma. Ker pa je Belyavskyju zelo všeč, kar počne, in je bilo pri tem nekaj uspehov, mu je to pomagalo. Skoraj vedno si je zadal cilj zmage in večinoma mu je uspelo.

gimnastika david belyavsky

Leta 2008 se je razglasil, postal dobitnik srebrne medalje v umetniški gimnastiki v Švici, takrat je bil del ruske mladinske reprezentance. Ekipo so sestavljali Garibov Emin, Belyavsky David, Pakhomenko Igor, Matvey Petrov in Ignatenkov Kirill, dosegli so 263 točk. Dober rezultat so dosegli tudi za prečko, za konja, za obroče, prečke in preskok. Na preskoku je David osvojil tudi srebrno medaljo.

Leta 2009 je David postal štirikratni prvak na Olimpijskem festivalu mladih v Tampereju na Finskem. Osvojil je prvo mesto v mnogoboju v vajah na tleh in na obročkih.

Ko so na Japonskem potekala tekmovanja v umetniški gimnastiki, je David Belyavsky osvojil zlato za skok, srebro za vodoravno palico in bron za konja z držali. Toda v mnogoboju je naredil več napak pri vajah na obročkih in tako zasedel četrto mesto.

rusko prvenstvo

Na preskoku je prejel srebro na ruskem prvenstvu, nato pa se je vpisal v rusko ekipo na evropskem prvenstvu v Birminghamu. A zaradi naravnih pojavov niso mogli odleteti in se udeležiti tekmovanja.

biografija Davida Belyavskega

Na pokalu Rusije, ki je potekal vmestu Čeljabinsk se je David uvrstil v finale s petimi granati. Ko je bil finale mnogoboja, je bil v prednosti, nato pa je postal četrti, saj je padel na konja, ker je napačno dal roko. Toda v vajah na tleh mu je uspelo osvojiti zlato, prehitel je najboljšega telovadca v Evropi Antona Golotsutskova, vendar je postal drugi v preskoku. Tako se je telovadec David Belyavsky pridružil ekipi za svetovno prvenstvo, kjer je Rusija zasedla šesto mesto.

Druge zmage

Ko so bile olimpijske igre v Londonu leta 2009, je David zasedel šesto mesto v ekipnem prvenstvu, peto v skupnem prvenstvu in sedmo na konju. To zaslugo je prejel športnik, ko je bil del ekipe.

Gimnastičar Belyavsky je kot del ruske reprezentance prejel srebro na olimpijskih igrah, ki so potekale v Riu de Janeiru, za ekipni mnogoboj, in bron za vaje na palicah. Poleg tega ima športnik v svojem pujsičku še veliko več nagrad. Odlikovan je bil tudi s priznanjem predsednika Ruske federacije za športne dosežke na XXVII svetovni poletni univerzijadi v Kazanu leta 2013.