Najboljši športniki Kazahstana v preteklem letu 2017

Kazalo:

Ob koncu leta nekatere športne informativne publikacije izvedejo anketo med svojimi bralci, da določijo najboljše športnike v Kazahstanu. Posledično vsak portal predstavlja svojo različico kategorij in nominacij. Prepoznavanje najboljših je proces nenehne razprave. Zato naredimo lastno preiskavo, ki temelji na povprečni oceni vseh dobljenih rezultatov. V tem članku smo zbrali najboljše športnike Kazahstana, katerih imena so zdaj navedena v svetovnih športnih ocenah.

1. mesto - Gennady Golovkin (boks): 75, 3% glasov

Leta 2017 je imel slavni kazahstanski športnik - boksar Gennady Golovkin (znan tudi kot Triple G) le 2 boji. Prvi se je zgodil 18. marca proti Danielu Jacobsu za naslov prvaka v štirih kategorijah hkrati (IBF, WBA, WBO, WBC). V isti borbi se je po reviji The Ring igral naslov superšampiona. To je tudi pomemben dogodek. Gennady Golovkin je že prvak v vseh naštetih statusih. Zato je kazahstanski boksar le ubranil svoj naslov.

Gennady Golovkin

V Golovkinovi profesionalni karieri je bil ta boj prvi v smisludejstvo, da je boksar vodil boj v 12 rundah. Bilo je težko. Vendar je Gennady še enkrat dokazal premoč svetovnega prvaka v svoji teži.

Druga borba je potekala 16. septembra 2017 proti Mehičanu Saulu Alvarezu. Na predvečer boja so bili vsi svetovni mediji polni naslovov, da je boj senzacionalen. Vsi pasovi Gennadyja Golovkina so bili na vrsti. Sodniki so se odločili, da bodo razglasili izenačenje. To je povzročilo veliko polemik med strokovnjaki in ljubitelji boksa. Kazahstanski Triple G v svoji karieri ni imel nobenih žrebov.

Gennady Golovkin je imel neverjetno uspešno leto in si zasluži biti številka ena na lestvici najboljših športnikov Kazahstana.

2. mesto - Kairat Eraliev (boks): 7,3% glasov

27-letni boksar Kairat Yeraliev je leta 2017 na svetovnem boksarskem prvenstvu v Hamburgu osvojil zlato medaljo, prav tako pa je osvojil bron na azijskem prvenstvu v Taškentu v kategoriji bantam (do 56 kg). Ko je v finalu premagal Američana, je Kairat Yeraliev prinesel prvo zlato svoji državi na svetovnem prvenstvu.

Kairat Eraliev

3. mesto - Akzhurek Tanatarov (prosto borbo): 3,7% glasov

Tri najboljše športnike Republike Kazahstan zapira Akzhurek Tanatorov, ki mu je leta 2017 uspelo osvojiti zlato medaljo na azijskem prvenstvu in bronasto medaljo na svetovnem prvenstvu v utežni kategoriji do 70 kg. Pred tem je bil športnik na olimpijskih igrah 2012 nagrajen z bronom. Presenetljivo je, da so v našem vrhu vse nagrade prevzeli predstavniki borilnih veščin. Naključje? Komaj.

AkzhurekTanatorov

4. mesto - Meirambek Ainagulov (grško-rimske rokoborbe): 3, 1% glasov

Avgusta 2017 je Meirambek postal viceprvak sveta v kategoriji do 59 kg (tekmovanja so potekala v Parizu). Maja istega leta je grško-rimski borec osvojil srebrno medaljo na azijskem tekmovanju v New Delhiju.

Kazahstan je osvojil zlato

Številni strokovnjaki so športniku napovedovali brezpogojno zmago na svetovnem prvenstvu v Parizu. Vendar se je izkazalo malo drugače. Meirambek Ainagulov je mlad in obetaven rokoborec. Zato je povsem možno, da nas bo naslednje leto razveselil z velikimi zmagami.

5. mesto - Alexey Lutsenko (cestno kolesarjenje): 2,7 % glasov

Kazahstanski kolesar Aleksej Lucenko

Profesionalni kazahstanski cestni kolesar Alexei Lutsenko je v preteklem letu postal zlati medalja pete etape Vuelta a España, prvak Azije v Bahrajnu, uspel pa je osvojiti tudi bron na enodnevni dirki Dwars door Vlaanderen (Nizozemska) in zmagoslavno končal peto etapo Dirke po Almatyju (zmagal 4-krat zapored). Impresiven rezultat Alekseja si vsekakor zasluži višje mesto. Toda kaj storiti, če kolesarjenje ni dovolj priljubljen šport v Kazahstanu.

6. mesto - Nikita Panasenko (kolesarska steza): 2,6% glasov

Nikata Panasenko cestni kolesar

Ta malo znani kazahstanski kolesar je na kolesarski stezi svetovnega pokala uspel osvojiti dve zlati medalji. Nikita Panasenko je res navdušila navijače Kazahstana. To se je zgodilo, ko je strateško premagal svojega glavnega tekmeca - grškega kolesarja Christosa Volikakisa - in postal dobitnik zlate medalje. Ta tip je prihodnost kazahstanske kolesarske steze.

7. - Albert Linder (dvigovanje uteži): 2,5 % glasov

Albert Linder

Albert Linder je mlad dvigovalec uteži iz Kazahstana, ki je dosegel uspeh na azijskem prvenstvu leta 2017 (Ashgabat) v kategoriji do 69 kg. Istega leta je športnik osvojil zlato medaljo na poletni univerzijadi v Tajpeju. Njegov glavni tekmec je bil severnokorejski atlet Kim Myung-hyuk. Vendar ga je Albert uspel nadigrati, pri čemer je uporabil le dva od treh možnih poskusov.