Teniški igralec Kevin Anderson: biografija in športna kariera

Kazalo:

Anonim

Kevin Anderson je slavni južnoafriški teniški igralec. V svoji športni karieri mu je uspelo zmagati na številnih profesionalnih tekmovanjih, leta 2017 pa je postal finalist turnirjev za Grand Slam.

kevin anderson

Biografija

Kevin Anderson se je rodil maja 1986 v Johannesburgu. Tenis je začel igrati pri šestih letih z mlajšim bratom Gregoryjem.

Nekaj let pozneje se je Kevin preselil v ZDA, kjer ni le igral tenisa z lokalnimi mladinci, ampak se je tudi izobraževal. Po diplomi na Univerzi v Illinoisu se je Anderson odločil nadaljevati kariero profesionalnega teniškega igralca.

Prvi koraki v tenisu

Pri 18 letih je Kevin Anderson prvič nastopil na turnirju serije Futures v Gaboronu (Bocvana). In prvenec je bil prav fenomenalen - južnoafriški teniški igralec je zmagal na tem tekmovanju.

Skupno je teniški igralec Kevin Anderson zmagal na dveh turnirjih v seriji futures, finale pa je dosegel še na petih. Ima tudi štiri naslove na trdi igriščih v dvojicah.

Leta 2007 je Kevin Anderson prvič zmagal na Challengerju. Septembra je onpostal najboljši na trdih podlagah New Orleansa.

V začetku prihodnjega leta se je Anderson prvič prebil na turnir za grand slam OP Avstralije, kjer ni mogel preseči prvega kroga. Nekaj mesecev pozneje se je prebil v finale ATP turnirja. Ti uspehi so mu pomagali, da se je uvrstil med 100 najboljših teniških igralcev na svetu.

Na razvrstitvi parov je opazno napredoval tudi Kevin. K temu so pripomogle zmage na več Challengerjih. Ni zamudil Andersona in olimpijskih iger v Pekingu. 22-letna južnoafriška teniška igralka se je uvrstila v drugi krog posamično, v dvojicah pa je izpadla v prvem krogu.

Leta 2009 se je sreča zelo redko nasmehnila južnoafriški teniški igralki. Na vseh prestižnih turnirjih je izpadel že v prvem krogu oziroma v kvalifikacijah. Edina tolažba je bil osvojen "Challenger" v San Remu (Italija). Ni presenetljivo, da je ob koncu leta padel na 161 mest na lestvici ATP.

kevin anderson tenis

Leta 2010 se je uspešnost Kevina Andersona opazno izboljšala. Zmagal je na trdih igriščih Button Rougea. Na OP ZDA se je Andersonu uspelo prebiti v tretji krog tekmovanja. V isti fazi se je ustavil na ATP turnirju v Torontu.

Prve zmage v profesionalni karieri

2011 je bila prelomnica v karieri teniškega igralca. Februarja je Kevin Anderson postal najboljši na igriščih svojega rodnega Johannesburga in prvič osvojil ATP turnir. To je prispevalo k njegovemu hitremu napredovanju na lestvici ATP. Poleg tega ponovi svoj nastop na OP ZDA lani, inse uvrsti tudi v četrtfinale v Miamiju. Anderson je sezono končal na 32. mestu lestvice najboljših teniških igralcev na svetu.

Naslednje leto se je za Kevina dobro začelo. V Avstraliji je dosegel tretji krog, nato pa ta dosežek ponovil na igriščih Roland Garrosa. Zmagal je tudi na ATP turnirju v Delray Beachu (ZDA). Vendar so ti rezultati ostali najboljši za Andersona v tej sezoni.

Pot do svetovne slave

2013 je bilo za Kevina verjetno najuspešnejše leto v njegovi športni karieri. Na samem začetku sezone je prišel do finala v Sydneyju, kjer se je prvič prebil v četrto etapo OP Avstralije. Aprila teniški igralec postane finalist v Casablanci (Maroko), julija pa ta rezultat ponovi v Atlanti (ZDA). Anderson se je dobro odrezal na Roland Garrosu, kjer je dosegel četrto stopnjo. Na igriščih Wimbledona je odletel na tretjem. Zahvaljujoč svojemu nastopu se je Kevin ob koncu sezone vpisal med 20 najboljših igralcev na svetu.

Po precej neenakomernem letu za Andersona v letu 2014 je teniške strokovnjake znova spodbudil k govorjenju o njem. Postane zmagovalec ATP turnirja v Winston-Salemu (ZDA), nato pa se je uspel uvrstiti v četrtfinale OP ZDA. Odlična teniška tehnika Kevina Andersona ga je pripeljala do 12. mesta na svetovni lestvici.

Teniški igralec Kevin Anderson

Leta 2017 se je južnoafriška teniška igralka, ki je prevzela ameriško državljanstvo, uvrstila v finale OP ZDA, ki je eden od turnirjev za grand slam. Žal je tu Anderson izgubil proti RafaeluNadal.