Rekord Nürburgringa. 5 najhitrejših avtomobilov na Nürburgringu

Kazalo:

Nürburgring za mnoge ni le majhna vasica, ampak isto ime dirkališča v Nemčiji. Leta 1927 so ga ustvarili in skoraj istočasno preizkusili dirkači splošnega nemškega avtomobilskega kluba. Trenutno je proga odlična športna baza za pilote v kategorijah GP2 in DTM. Poleg tega na stezi potekajo letna testiranja super hitrih avtomobilov, katerih proizvajalci želijo postaviti osebni rekord za Nürburgring. O znamkah, katerih avtomobili so prejeli naziv najhitrejši, vam bomo povedali v tej publikaciji.

Rekord Nurburgringa

Majhna digresija v zgodovino

Na začetku proga v Nurburgringu ni imela moderne in težke površine. In samo vezje je vključevalo le štiri "obroče". To so bile "Združena zanka" (Gesamtstrecke) z dolžino 28.265 km, "Severna zanka" - 22.810 km (Nordschieife), "Južna zanka" - 7.747 km (Südschleife) in "prstan" Betonschieife, ki se uporablja za toploto. voziti avtomobile pred dirko.

Spominjamo vas, da je prizorišče rednih motorističnih tekmovanj"Formula 1" je bila ravno "Severna zanka" Nurburgringa. Na njem so rekorde postavili tako znani dirkači, kot je Michael Schumacher. Ta legendarni voznik še vedno velja za vodilnega po številu naslovov prvaka in zmag za Grand Prix v F-1.

rekord proge nürburgringa

Kaj je posebnega na severni zanki?

V času svojega obstoja je bila proga večkrat obnovljena in izboljšana. Danes je to najbolj iskano mesto med amaterskimi športniki, ki imajo radi dirkalne avtomobile. Tukaj vsako leto prihajajo piloti, da se z vetričem vozijo po profesionalni stezi.

Poleg tega se trudijo, da to storijo v turističnih dneh, ko lahko uporabljate ne samo svoj avto, ampak tudi najamete profesionalni športni avto. Mnogi začetniki so 100-odstotno prepričani, da jim bo s skrbnostjo takšno usposabljanje pozneje pomagalo postaviti nove rekorde Nurburgringa. Vendar njunim sanjam ni vedno usojeno, da se uresničijo.

Rekordi Nurburgringa

Severna zanka, kakršna je

Nordschleife velja ne le za najbolj znano, ampak tudi za eno najdaljših dirkališč na Zemlji. Sama proga se nahaja na slikovitem mestu med drevesi in gozdovi. Njegova širina je približno 8-9 m. Vsebuje zanesljive in visoke blatnike, opremljene z mrežo. Po mnenju mnogih ljubiteljev hitre vožnje ta steza pomaga temeljito izpopolniti svoje vozniške sposobnosti.

Slovi po svoji zahtevnosti do pilotov in nepredvidljivosti, zaradi česar je skladba postala "govorna"ime Green Hell (prevedeno kot "zeleni pekel"). Hkrati ga ne uporabljajo le avtomobilski navdušenci, temveč tudi proizvajalci dirkalnih avtomobilov, ki so med testno vožnjo pripravljeni postaviti svoj rekord v Nurburgringu. Po njihovem mnenju prav ta steza daje priložnost za oceno resničnih možnosti dirkalnega vozila. Po predhodnih podatkih je proga sestavljena iz 40 desnih in 33 levih zavojev različnih težavnostnih stopenj.

zapisi severne zanke nürburgringa

Rekorderji Nürburgringa: kdo so?

V času svojega obstoja je steza Nordschleife videla veliko dirkačev in avtomobilov. Vendar številnim dirkačem nikoli ni uspelo postaviti rekorda na Nürburgringu in pustiti pečat v zgodovini avtomobilskih dirk. Spomnimo se tistih zmagovalcev, ki jim je uspelo!

Torej, do danes vodilni položaj pripada enemu najnovejših modelov Porsche - Cayman GT4. To je edinstven avtomobil, opremljen z zmogljivim 3,8-litrskim turbo motorjem, šestvaljnim motorjem z zmogljivostjo 385 "konjev", pa tudi s sodobno mehaniko.

Zaradi notranje zasnove je stroj zelo okreten in enostaven za upravljanje. Zaradi tega je sposoben pospešiti z mesta do 100-295 km / h v samo 4,2 s. Ne tako dolgo nazaj je prav ta model osvojil Nurburgring. Rekordi, ki so jih do te točke postavili drugi dirkači, so bili končno podrti. Avto je krog "Severne zanke" prevozil v samo 7 minutah in 40 sekundah. Zaradi tega se Porshe uvršča na prvo mesto med petimi najhitrejšimi avtomobili na Nürburgringu.

rekordi krogovNurburgring

Najsvetlejši voditelji v hitrostni dirki: 2. in 3. mesto

Drugo mesto na lestvici najhitrejših avtomobilov na svetu, testiranih na stezi Nurburgring, zasedajo avtomobili Ford GT, Chevrolet Corvette C6 Z06. Kljub dejstvu, da je "Ford" progo prevozil v 7 minutah in 40 sekundah, bi lahko postal zmagovalec dirke. Vsaj ta avto je že dolgo priljubljen. Nanj so se zanašali tako proizvajalci sami kot avtomobilski strokovnjaki po vsem svetu. Toda niti motor s 550 konjskimi močmi niti ergonomska zasnova avtomobila nista pomagala uresničiti načrta.

Na tretje mesto smo uvrstili Audi R8 V10, Pagani Zonda S in Porsche 911 GT3 RS. R8 V10 je resnično neverjeten Audijev športni avtomobil. Opremljen je z močnim motorjem s 525 KM. z in ima pogon na vsa kolesa.

Kljub proizvajalčevi izjavi, da bi prehitel Porshe Cayman GT4, rekord proge Nürburgringa ni bil podrt. Na grozo vseh je športni avto opravil v 7 minutah in 44 sekundah.

Čeden Pagani Zonda S, izdan leta 2005, je svojim oboževalcem pokazal podoben čas. Porsche 911 GT3 RS je dirko končal tri sekunde prej. Posledično so sodniki zabeležili čas prehoda proge, ki je 7 minut in 47 sekund. A tokrat je Porsche prišel sekundo kasneje od Italijana s 6,2-litrskim motorjem in 640 KM. z Lamborghini Murcielago LP 640 E-Gear.

Zaključna povezava med najboljšimi petimi Nurburgring

Na četrtem mestu med najhitrejšimi avtomobili, ki smo jih uvrstilitako legendarni model kot je BMW M3 GTS, ki je progo opravil v samo 7 minutah in 48 sekundah. Zanimivo je, da je bil BMW dolga leta zapored vodilni položaj med močnimi športnimi avtomobili (to dokazuje tudi spodnja tabela rekordov Nurburgringa).

tabela rekordov nürburgringa

Zadnje mesto na lestvici najhitrejših avtomobilov sta zasedla Dodge Viper SRT-10 in Cadillac CTS-V. Spomnimo se, da je bil rekord kroga na Nurburgringu za to "ameriško pošast" Dodge z 8,3-litrskim motorjem in 500 konjskimi močmi 7 minut in 50 sekund. Še en ameriški velikan Cadillac z motorjem 556 litrov. z opravil progo z 9 sekundno zamudo (7:59).

Tako je bil nesporni vodja dirke Porshe Cayman GT4, katerega minevanja v kategoriji športnih avtomobilov niso premagali drugi udeleženci relija. Omenjenega rekorda Nurburgringa, ki ga je postavila proizvodna družba Porsche, trenutno še nihče ni premagal. Kateri so bili rekorderji prejšnjih let?

Kdo so rekorderji dirke 2013?

Najbogatejše leto z rekordi je leto 2013. V tem času nam je na dirki Nordschleife uspelo podrti dosedanje rekorde v treh razredih hkrati. Osupljiv primer nominirancev-udeležencev pred dvema letoma je bila "italijanska" Alfa Romeo 4C. Ta spektakularen in lep avtomobil z zmogljivim turbo motorjem lahko pospeši v 4,5 sekunde do 250 km/h. Med dirko je pilotu Alfe (tokrat je s športnim avtom vozil Horst von Saurma, znani športni kolumnist) uspelo pripeljati svojvozilo skozi zanko v samo 8 minutah in 4 sekundah.

Rekord kroga Nurburgringa

Drugi nepozaben avto, ki je postavil električni rekord Nürburgringa, je bil Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive. Omeniti velja, da je ta model z majhnim repom prevozil določeno razdaljo v samo 8 minutah. Hkrati je pilotu avtomobila končno uspelo s podstavka potisniti voditelja Audija R8 e-tron, ki ga do določene točke niso zamenjali.

"nemški" Porsche 918 Spyder je postal vodilni med serijskimi hibridi. Uspelo mu je prehiteti vse svoje predhodnike in progo prehoditi v 6 minutah in 57 sekundah. Holden Commodore SS V Ute je postavil svoj rekord v komercialnem in uporabnem razredu in premagal drugega zmagovalca, Audi R8 e-tron, za minuto in pol.

rekordi Nürburgringa: najnovejši rekorderji proge

Leta 2014 je Nissan GT-R Nismo zmagal v kategoriji športnih avtomobilov velike količine. Leta 2013 je starejša različica modela zaključila svoje samodejno sledenje v samo 7 minutah in 8,679 sekundah. In natanko eno leto pozneje je japonskim proizvajalcem uspelo ohraniti ta rekord, čeprav so se zelo trudili, da bi ga premagali.

V istem letu je novi Honda Civic Type R, ki je bila predstavljena v seriji vozil s pogonom na prednja kolesa, uspela debitirat in hkrati podreti hitrostni rekord. Avto je severno zanko prevozil v 7 minutah in dobrih 50 sekundah. To je le majhen seznam vodilnih, ki so se letos že uspeli razglasiti. Vendar se je leto 2015 šele začelo.tako se bo spremenilo tudi število rekorderjev. Upamo, da bodo tokratni rekordi Nürburgringa presegli vsa pričakovanja.